AIR BERLIN składa wniosek o upadłość !

Air_Berlin

AIR BERLIN składa wniosek o upadłość !

Air Berlin stracił w ciągu ponad sześciu lat ponad 2,7 mld euro (3,2 mld dolarów) i ma dług netto w wysokości 1,2 mld euro. W 2012 r. Etihad kupił 29-procentowy udział w ramach planu zwiększenia pasażerów w swoim hubie w Abu Zabi, poprzez budowę sieci inwestycji mniejszościowych. Jak się okazało, ta strategia przynosiła straty, które w 2016 r. wyniosły 1.87 mld USD.

Etihad oświadczył, że wycofał fundusze po tym, jak operacje Air Berlin uległy pogorszeniu w „niespotykanym dotąd tempie” w ostatnich miesiącach.
Jak podaje Bloomberg, Lufthansa i jeszcze jedna, na razie nieujawniona linia lotnicza mają „daleko zaawansowane” plany przynajmniej częściowego uratowania przewoźnika, a umowa może zostać sfinalizowana w najbliższych tygodniach. Rząd wspiera ten proces, przekazując pożyczkę pomostową w wysokości 150 milionów euro za pośrednictwem banku Kreditanstalt fur Wiederaufbau.
Air Berlin rozpoczął postępowanie upadłościowe w sądzie w Berlinie. Zgodnie z niemieckim prawem, jeśli spółka będzie po 3 miesiącach w dalszym ciągu niewypłacalna, wówczas wierzyciele zadecydują o kontynuowaniu działalności, lub jej natychmiastowym rozwiązaniu. Władze spółki zapowiedziały, że nie będą szukać ochrony przed bankructwem dla spółek zależnych: Niki Luftfahrt GmbH i Leisure Cargo GmbH.

źródło: tur-info

Brak Komentarzy