Czy doczekamy się WiFi w Pendolino?

wpis-nr-3

Czy doczekamy się WiFi w Pendolino?

Do tej pory podróżni Pendolino skarżyli się na brak dostępu do sieci WiFi i i narzekali na zanikający sygnał GSM. PKP Intercity postanowiło nareszcie posłuchać zniecierpliwionych pasażerów.
Zarząd PKP Intercity ogłosiło zapytanie ofertowe dla firm, które dotyczy „weryfikacji technologicznej kompletności rozwiązania i oszacowania ceny za dostarczenie, instalację i utrzymanie sieci WiFi oraz wzmacniaczy sygnału GSM”. PKP Intercity podkreśliło, iż chodzi o instalację nowych technologi w 20 składach Pendolino, sieć obejmowałaby 95% składu. Minimalna prędkość określona w zapytaniu wynosi 1 Mb/s na użytkownika. Jest to założenie, że na dwustu pasażerów jednocześnie z internetu będzie korzystać sto osób. Na ekranach monitorów najpierw pojawić się ma polska strona PKP Intercity. Czas jej załadowania ma być nie dłuższy niż pięć sekund.

W dalekich planach, w Pendolino ma być zainstalowana naziemna telewizja cyfrowej DVB-T, ma tez pojawić się wzmacniacz sygnału GSM/LTE, co umożliwi korzystanie z własnych telefonów. W zapytaniu skierowanym do firm, są również dokładne wymagania techniczne określające instalacje sieci oraz jej serwisowanie. Firmy mają czas do 4 lipca, wtedy dowiemy się czy będziemy mogli korzystać z internetu w pociągach.

Brak Komentarzy