LEO EXPRESS – CZESKA KOLEJ POJEDZIE PO NASZYCH TORACH

leo

LEO EXPRESS – CZESKA KOLEJ POJEDZIE PO NASZYCH TORACH

Czeski przewoźnik Leo Express, po miesięcznych trudach uzyskał od Urzędu Transportu Kolejowego certyfikat bezpieczeństwa i zgodę na uruchomienie połączenie na trasie z Krakowa do Pragi. Pierwszy pociąg przewiezie pasażerów już pod koniec tego roku.

Pociągi Leo Express na trasie Praga-Kraków mają jeździć codziennie dwa razy w ciągu dnia. Przewoźnik zgłosił trzy alternatywne trasy i rozkłady jazdy. W każdej z opcji pociąg miałby jechać przez Zebrzydowice, Pszczynę, Tychy, Katowice i Mysłowice. Ostateczny rozkład musi zostać skoordynowany z rozkładami innych przewoźników. Decyzje w tej sprawie wyda PKP PLK, które zarządza infrastrukturą kolejową.

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego Ignacy Góra komentuje, że konkurencja zwiększa szansę na polepszenie jakości usług. Dzięki rywalizacji jest szansa na uzyskanie lepszych cen przejazdów, polepszenie komfortu i obsługi. Całkowicie się z tym zgadzamy.

W Polsce  Leo Express znamy z połączeń autobusowych. W pociągach oferuje przejazdy trzema klasami: economy, business i premium. W każdej klasie dostępne darmowe wi-fi. Ceny biletów zaczynać się będą od 19zł.

Planowany rozkład: Wyjazd z Krakowa 04:30 i przyjazd do Pragi na 11:39. W drogę powrotną pociąg będzie wyjeżdżał z Pragi o 16:10 i o 23:30 planowo ma być w Krakowie.

Ponadto Leo Ekspres zamierza uruchomić usługę tzw. door to door, czyli dowóz z dworca busem do wskazanego przez pasażera punktu, także poza Krakowem. To tańsze niż taksówka, zresztą dla podróżujących klasami business i premium będzie to usługa wliczona w cenę biletu – podaje Peter Jancovic z Leo Express.

Liczymy na ekspansję innych firm transportowych, również linii lotniczych i przewoźników autokarowych. To zawsze dla nas agenta turystycznego doskonałe uzupełnienie oferty i co za tym idzie większe możliwości kompleksowej obsługi naszych klientów.

Brak Komentarzy