Od 15 czerwca 2017 bez opłat roamingowych na terenie Unii

wpis-nr-1

Od 15 czerwca 2017 bez opłat roamingowych na terenie Unii

Osoby wyjeżdżające do krajów Wspólnoty od 15 czerwca nie ponoszą dodatkowych kosztów roamingowych za połączenia telefoniczne i korzystanie z internetu w czasie zagranicznych pobytów.
Nowe zasady obowiązują nie tylko na terenie krajów członkowskich, ale także w Norwegii, Islandii i Lichtensteinie. Zgodnie z nimi użytkownicy ponoszą koszty za połączenia telefoniczne, sms-y, mms-y i surfowanie po internecie zgodnie z tabelą opłat obowiązującą dla ich taryfy, pod warunkiem, że dopuszcza ona rozmowy z zagranicy. Właściciele telefonów nie płacą też za połączenia przychodzące. Firmy telekomunikacyjne mogą natomiast nałożyć górne granice dla ilości danych możliwych do wykorzystania w ramach korzystania z internetu.
Operatorzy sieci komórkowych mogą naliczać opłaty roamingowe w sytuacji, kiedy z telefonu korzysta się zagranicą nieprzerwanie przez ponad cztery miesiące. W ten sposób UE chce zapobiec sytuacji, w której obywatele jednego kraju podpisywaliby na stałe umowy w państwach gdzie taryfy są niższe niż w miejscu stałego zamieszkania.

Jak fantastycznie brzmi SMS, po przylocie do któregokolwiek kraju UE … Twój operator wita w Portugalii. Połączenia i SMS do Polski oraz lokalne są rozliczane tak jak w Twojej krajowej ofercie, połączenia przychodzące bez opłat. MMS – 9 gr….

Brak Komentarzy