Opłacanie usług bezpośrednio przy odprawie dzięki „Amadeus Airport Pay”.

wpis-nr-2

Opłacanie usług bezpośrednio przy odprawie dzięki „Amadeus Airport Pay”.

Linie lotnicze sukcesywnie zwiększają liczbę usług dodatkowych. Za niektóre usługi pasażerowie zmuszeni są płacić na lotnisku podczas dokonywania odprawy: dodatkowy bagaż, nadwaga bagażu, podwyższenie klasy … Jednak aktualne narzędzia płatnicze, używane w hali odpraw są przestarzałe i nie eliminują ryzyka oszustw.

Niektóre linie lotnicze korzystają z własnych urządzeń typu „chip & pin”, które nie mogą być wykorzystywane przez inne linie lotnicze. Konsekwencją jest to, że pasażerowie muszą przejść do wyznaczonej kasy linii lotniczej, pokonując czasami duże odległości np. na innym terminalu, aby zapłacić za nadbagaż, lub wykupując miejsca z większą przestrzenią na nogi.

Ta sytuacja zmienia się teraz dzięki „Amadeus Airport Pay”. Jest to pierwsze rozwiązanie dotyczące płatności w portach lotniczych, które pozwala na użycie urządzenia płatniczego przez wiele linii lotniczych – podczas odprawy bagażowo-biletowej w tzw. Check-in desk. Innowacyjne rozwiązanie dotyczy terminali płatniczych. Amadeus Airport Pay jest zintegrowany z platformą Amadeus Common Use Service, wykorzystując w ten sposób możliwości wynikające z rozwiązań opartych na chmurze.

Amadeus oferuje liniom lotniczym niskie opłaty i bezpieczną metodę płatności i ułatwia wdrażanie i utrzymanie rozwiązania dzięki swojej konstrukcji chmury. Gwarantuje to większą wygodę dla pasażerów, krótsze procedury odprawy i większe bezpieczeństwo płatności.

Brak Komentarzy