ZALETY LOTNICZEJ REZERWACJI GRUPOWEJ

cabin

ZALETY LOTNICZEJ REZERWACJI GRUPOWEJ

Jeżeli samolotem podróżuje co najmniej 10 osób, można zlecić założenie rezerwacji grupowej. Grupa może liczyć na kilka dodatkowych korzyści, na co nie pozwoli kalkulacja indywidualna.
Do głównych zalet rezerwacji grupowej należy brak konieczności podawania danych pasażerów. Ostateczna lista osób musi zostać zatwierdzona nawet na 8 dni przed wylotem. Dane personalne pasażerów podróżujących w grupie mogą być bezpłatnie zmieniane do chwili wystawienia biletu. Bardzo często warunki rezerwacji określają możliwość rezygnacji czasem z około 20% grupy. Zmniejszenie grupy nie wpłynie wówczas na cenę biletu.
Dla grupy lecących pasażerów ważne jest to, że otrzymują miejsca obok siebie. Dokonują wspólnej odprawy biletowo-bagażowej i mogą liczyć na ulgi związane z przewożonym bagażem. Jest to szczególnie ważne kiedy leci duży zespół sportowców, czy muzyków, orkiestra z instrumentami, lub grupa lecąca na konferencje czy targi. Doświadczeni agenci lotniczy zawsze w imieniu klientów negocjują ceny z liniami lotniczymi. Niestety nie jest dobrym pomysłem kiedy klienci zaczynają to robić we własnym zakresie. Nie znają taryf i stawek, które obowiązują na poszczególnych trasach. Finalnie może okazać się, że trudna i długa negocjacja z linią lotniczą przyniosła efekt w postaci dużo wyższych stawek, od tych wynegocjowanych przez agenta.
Kolejnym istotnym plusem jest odroczenie płatności. Na początku klient wpłaca depozyt. Reszta należności rozłożona jest na kilka transz. Jest to istotne przy planowaniu płatności i  przy dużej ilości zakładanych przez klientów rezerwacji, w tym samym czasie. Grupową rezerwację lotniczą najkorzystniej jest zakładać na kilka miesięcy przed planowanym wylotem. Wówczas jest szansa na bardzo atrakcyjną cenę. Im bliżej wylotu, tym trudniej uzyskać bilety w korzystnej cenie. Podsumowując, jak najbardziej warto korzystać z usług i doświadczenia agencji turystycznej. Dzięki temu mamy pewność, że działając w naszym imieniu agencja dołoży wszelkich starań, aby koszty przelotu były jak najniższe, uwzględniając realne możliwości i ceny biletów na określonych trasach. Klienci skorzystają jednocześnie z przywilejów, jakie daje rezerwacja biletów dla grupy podróżujących pasażerów.

Brak Komentarzy